GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 12735091
*
nr 1273 5091
Vas
Picchio, Keramik. Höjd: 20 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 september 2019
kl 19:45:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 11:37:18
1
Vinnande bud
2/9 18:31:41
1
justering av budtak
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik picchio vas
-
9247 Vas
Glas, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
-
9392 Vas
Göran Warff, Kosta Boda, Artists choise. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:31
-
9057 Vas
Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Signerad. Höjd..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:07
-
9069 Vas
höjd: 25cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:35
-
9396 Vas
Julius Dressler, Biela, Österrike, jugend, reliefd..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:36
-
9420 Vas
Kina, nutida, porslin. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
*
Vas
nr 1273 5091
Vas
Picchio, Keramik. Höjd: 20 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/9 11:37:18 | 1 | Vinnande bud |
| 2/9 18:31:41 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik picchio vas
-
9247 Vas
Glas, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48 -
9392 Vas
Göran Warff, Kosta Boda, Artists choise. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:31 -
9057 Vas
Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Signerad. Höjd..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:07
-
9069 Vas
höjd: 25cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:35 -
9396 Vas
Julius Dressler, Biela, Österrike, jugend, reliefd..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:36 -
9420 Vas
Kina, nutida, porslin. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13



